Právě teď je ideální čas na revizi hypotéky, aneb levněji už nebude !!

22.07.2014 22:48

Není to tak dávno, vlastně jen několik let, co jsem svým klientům psával hypotéční úvěry i za šest procent ročně. A opravdu skvělá nabídka byla tenkrát "už" za 4,99 %. Kolegové, kteří v oboru pracovali ještě o pár let dřív než já, vzpomínají dokonce na deseti- a snad prý i dvanáctiprocentní sazby. No fuj, ještě že doba už citelně pokročila. 

Dnes se banky, věřte nevěřte, předhání v tom, komu hypotéku poskytnou, a jak malý, čtete dobře, jak MALÝ (!!!) úrok za ni budou chtít. Tedy pokud máte dost peněz a máte našetřeno alespoň 15 % ceny své kupované nemovitosti. Půjčit zbylých pětaosmdesát pak nebývá problém. Nebo pokud chcete svou starší, již nevyhovující hypotéku refinancovat, a doposud jste neměli žádné veliké problémy se splácením.

Podmínky jsou ... no ostatně, posuďte sami :

V průběhu prázdnin pro kohokoliv z Vás, kdo splňujete výše uvedené podmínky, dokážu zajistit :

Hypotéku s dvouletým fixem za 1,99 % ročně bez dalších poplatků (tedy například bez poplatku za vedení účtu)

O maličko delší tříletý fix dokážu za 2,10 % ročně, a s poplatky je to stejné, tedy žádné nejsou.

Pokud chcete mít stoprocentní jistotu doopravdy dlouho neměnných sazeb, vykouzlím pro Vás i pětiletý fix za 2,20 %.

Ty sazby nejsou "již od", všímáte si ? Jsou sexy, jsou nízké, jsou fixní, jsou pevné a jsou pro všechny !!

Zdá se Vám to pořád málo ? Jste nároční ? No jo, tak dobře, dobře, já tedy ještě přihodím : 

  • Žádný poplatek za správu hypotéčního úvěru (splácíte měsíčně pouze a jen vypočtenou splátku)
  • Žádný poplatek za odhad u refinancování při sjednání pojištění hypotéky v ceně splátky (platí do 30.9.2014)
  • Žádný poplatek za poskytnutí úvěru při refinancování
  • Vedení běžného účtu zdarma, a to včetně odchozích / příchozích plateb, SIPA, internetového bankovnictví, platební i kreditní karty. (Jen na ten účet musí chodit Vaše výplata, a musí se z něj taky splácet Vaše hypotéka. Takové malé něco za něco, ale celkem férové, myslím.)

Já Vás slyším !!! Říkáte si "No jo, no jo, je to sice hezké, ale nám fixace naší stávající hypotéky končí až v prosinci, a když odejdeme mimo to zakleté fixační datum, budeme bance platit pár desítek tisíc korun smluvní pokutu. A to se nám fakt nechce."

Jenomže ... co bych to byl za poradce, kdybych pro Vás i tak neměl v rukávu řešení ? Co takhle si hypotéku předjednat AŽ o jeden rok, slyšíte dobře, tedy až o celých dvanáct kalendářních měsíců, samosebou se rozumí, že za současných podmínek, a mít ve smlouvě klauzuli, že čerpat se začne třeba právě až v tom prosinci ? Nebo je libo ještě později ? V květnu ? Proč ne ?

Věřte mi, že vím ještě o dalších deseti až dvaceti nejrůznějších vychytávkách, které budeme moci společně aplikovat právě na ten Váš jedinečný případ. A věřte mi, že se Vám budou líbit, na to vsadím svůj krk, nebo klidně i pětistovku. Prostě mám rád svou práci, a dělám ji pro Vás, pro své klienty.  A taky pro Vás, co se ještě pořád rozmýšlíte, zda mi zavolat nebo raději ne. (Poskytnu Vám k tomu maličký návod : jednoduše vezměte do ruky mobil, a začněte vyťukávat : + 4 2 0 6 0 8 7 6 8 2 2 5. Až se na druhé straně ozve něco jako "Vít Pokorný, dobrý den ...", máte už skoro vyhráno).

Jestliže se Vám fakt nechce telefonovat, a máte z toho husí kůži (Slováci užívají nádherný sexy výraz "zimomriavky") mrkněte sem, a najděte si dole kontaktní formulář. Hurá, telefonovat nemusíte, můžete psát. Je to tak OK ?

No a jestliže "jen" chcete další informace, tak holt mrkněte taky tam, najděte stejný formulář, a napište tam vedle svého e-mailu ještě kouzelnou větu "Chci dostávat Posla dobrých zpráv". Posel dobrých zpráv je můj internetový občasník, který je tu prostě proto, aby všem přinášel dobré zprávy v dnešní napjaté době. A nebudete tomu možná věřit, ale jako celá spousta dobrých věcí, funguje i můj posel zdarma. Absolutně nic Vás nestojí. A až Vás omrzí, můžete se ho kdykoliv zbavit. Potřebujete k tomu ovšem celé DVA kliky myší (jeden fakt nestačí !!). Jdete do toho ?

 

 

 

 

Tedy ... na Křivoklát jsem ještě hypotéku nedělal. Ale kdo ví, co není, třeba jednou možná může být !!! :-D