Manželé Kamila a Jan Beznoskovi (důchodci, žijící střídavě v ČR a v Rakousku)

18.11.2013 00:01

Poděkování panu doktoru Vítu Pokornému.

Po krátké době užívání důchodu jsem zjistil, že sídlištní byt v paneláku rozhodně pro mne není to pravé ořechové.

Jan Beznoska.Na zakoupení vlastního domku se zahrádkou však chybělo mnoho a mnoho peněz a tak jsme s manželkou začali obcházet jednotlivé brněnské banky. K našemu překvapení jsme zjistili, že pro zmíněné peněžní ústavy a jejich úředníky není penzista pro vyšší hypotéku zrovna ten nejvhodnější klient a u některých snad ani člověk. Moje pracující, vydělávající, ale o mnoho let mladší manželka zase sňatkem s důchodcem přichází o potřebnou "bonitu", jednoduše řečeno, banky si spočítaly, že podle nich na požadovaný úvěr společně nemáme šanci dosáhnout. Nevzdávali jsme to a navštěvovali jsme další a další instituce, ale po několika měsících "doprošování" nám začalo být jasné, že ke klidnému a spokojenému dožití na zahrádce vlastního domku nám dopomůže už jenom zázrak.

V této, pro nás už beznadějné situaci jsme na doporučení jednoho známého kontaktovali pana doktora Víta Pokorného a nemohli jsme uvěřit svým očím a uším. Hned na první schůzce nám trpělivě a ochotně vše potřebné Vít Pokorný s Janem Beznoskou.srozumitelně vysvětlil, z několika navržených alternativ jsme společně vybrali a sepsali tu pravou, podrobně nám vysvětlil a napsal jaké podklady potřebuje od nás a proč a potom se začalo dít to, co všichni doposud navštívení "odborníci" považovali za zcela nemožné.

V současné době se již s manželkou těšíme z vlastní střechy nad hlavou, ze zahrádky a pejska, a oproti dřívějším výrokům různých bankovních expertů na splácení prostě máme.

Závěrem chci a musím dodat, že v dnešní době tunelářů, podvodníků, nejrůznějších zlodějů a zkorumpovaných politiků vás zahřeje u srdíčka a dá vám novou naději, když potkáte nejen vysoce profesionálního a vzdělaného, ale i slušného, ochotného a laskavého člověka, kterému můžete bez obav věřit.

Gitka a Vít Pokorní a Kamila BeznoskováPane doktore Víte Pokorný, děkujeme Vám.

Pro ověření našeho stanoviska je možno se na nás obrátit na mailu janbeznoska@seznam.cz .

 

Doplnění Víta Pokorného :

Já ještě dodám, že právě tento případ byl pro mně jedním z dodnes nejtěžších oříšků, který vyžadoval nejen značně nestandardní financování, ale kromě velké dávky kreativity i ochotu a spolupráci úvěrového a riskového managementu centrály banky, zapojení jejich právního oddělení, a mimo jiné byl komplikovaný nutností využití nejen českého, ale rovněž i cizozemského práva jiného státu EU.

Takže hotové a nalinkované řešení rozhodně nevzniklo na první schůzce, jak mně až do nebe vynáší Honza. Těch schůzek bylo několik, a trvaly mnohdy i celé odpoledne. Rovněž tak hromádka papírů, potřebných k vyřízení,hodně a hodně nabobtnala.

Nicméně řešení vzniklo, bylo všemi stranami odsouhlaseno, schváleno a posléze také i zrealizováno. Dnes mě těší, že jsem byl autorem principu a hlavní, podstatné části tohoto řešení.

Školení úvěrové problematiky.Musím však poděkovat i já Kamile a Honzovi: Když teď občas školím další kolegy z oboru úvěrovou problematiku, zadávám tento konkrétní případ z praxe (pochopitelně bez uvedení jakýchkoliv osobních či identifikačních dat klienta) jako úkol, a nechávám své kolegy, aby se také potrápili a navrhli svá vlastní řešení. Řeknu jim zadání a pouze potvrdím, že "to jde". Nad návrhy pak často vedeme společnou debatu a vzájemně se obohacujeme o další nové, někdy i hodně netradiční nápady.

Původně obchodní případ má i pokračování - z klientů se stali opravdoví přátelé, na které si rád udělám čas a rád se u nich doma zastavím na návštěvu i na víno, pokud se zrovna toulám jižní Moravou. Funguje to i opačně, i oni mají u mně dveře stále otevřené, jen jejich cest do Brna je jaksi pomálu ;-)