Koukám, že to s lidmi ještě není tak špatné - a těší mně to.

25.02.2015 23:29

Téééda, kamarádi, vzpomínáte si na pracovní soboty a na "Akce Z" ? Myslím tedy ti starší pamětníci, jako jsem už třeba i já ?

Myslel jsem si mylně, že už se tohle nadšení z lidí vytratilo, a že dnešní doba už podobným akcím nepřeje. Že si každý hledí svých prachů, svého teplíčka a pohodlí, a že zdarma už ani to kuře v dnešní době hrabat nebude.


A jsem MOC RÁD, že jsem se mýlil.

Takto to donedávna vypadalo na kdysi krásném stadionu...Totžižto : V Brně existuje kdysi krásný fotbalový stadion Za Lužánkami, kde se ovšem fotbal hrál naposledy v roce 2001. Celá stavba od té doby chátrá. Nikdo nemá peníze na údržbu, nikomu se do toho nechce, Magistrát schovává hlavu do písku. Byl jsem u toho stadionu asi před rokem lovit jednu kešku, a chtělo se mi z toho pomalu brečet. Až jeden fotbalista dostal nápad, že by se chtěl rozloučit s kariérou na tom stadióně, kde kdysi začínal. A tak vzal svojí soukromou sekačku, a posekal na stadioně trávník. A v dalších dnech mu už přišly pomoci STOVKY lidí. Dobrovolně a zdarma, jen pro dobrý pocit.

HURÁÁÁÁ, křičím radostí. Ještě to s naším národem není tak špatné, a ještě pořád máme lidi se srdíčkem na správném místě.

(Pro ty mladší, kteří nezažili komunistický režim přikládám vysvětlení : Akce Z byly předchozím režimem organizované pracovní soboty, kdy národní výbor dodal třeba hrábě a lopaty, národní podnik Státní lesy přihodil 10 kubíků dřeva, každý člověk popadl to, co měl doma, a hromadně se vyrazilo třeba stavět dětské hřiště na sídlišti, nebo opravovat zchátralou budovu místní knihovny. Pracovalo na tom spousty lidí, a to prosím dobrovolně a zdarma, jen za dobrý pocit, že jejich vesnice nebo jejich sídliště bude po té sobotě hezčí. Kdo si to ani neumí představit, ať se podívá třeba na český film Dovolená s Andělem nebo Anděl na horách. Doporučuju.)

Podrobnosti jsou třeba zde, zde nebo zde či zde (všechny články se otevřou v novém okně prohlížeče), na internetu ale najdete i spoustu článků dalších. 

Jaké z toho máte pocity Vy, kamarádi ?? Už se těším na Vaše ohlasy v diskusi pod článkem :-)