Manželé Mgr. Věra Zástěrová a MgA. Radim Sasínek (herci)

23.11.2013 00:01

Otázka VP: Dobrý den, můžete se nám představit a říci nám něco o sobě?

Mgr. Věra ZástěrováRadim: Oba dva jsme původním povoláním herci. Moje první angažmá po ukončení studia na JAMU bylo v Satirickém divadle Večerní Brno, které si možná pamatujete jako Divadlo u Jakuba. Tam jsem poznal svou ženu.

Věra: Ano, bylo to takové romantické seznámení – režisér Jaroslav Fert nás tehdy obsadil do titulních rolí pohádky Popelka. Já byla Popelka a Radim Princ. A málokdo mohl tušit, že v našem skutečném životě měl tento příběh i šťastné pokračování. Vzali jsme se a narodil se nám syn.
Radim: Po sametové revoluci však bylo naše divadlo zrušeno a já našel práci v divadle Radost, později jsem dostal nabídku do zpěvohry Národního divadla v Brně, kde si mne diváci mohou pamatovat ze spousty krásných rolí – např. z Kata a Blázna ( Kat = Gaspar Radúzo), Limonádový Joe ze stejnojmenné hudební komedie , Mustafa Bej – z Plesu v hotelu Savoy, Don Lockwood ze Zpívání v dešti, či poslední mé titulní role Kristiána. Když opereta v Brně zanikla, vrátil jsem se opět na prkna divadla Radost, kde působím dodnes.

Věra: Vidíte, kolik máme společného. Stejné první angažmá, setkání na prknech Radosti, kde i já jsem hostovala jako Sněhová Královna ve stejnojmenné Andersenově pohádce, či v Jiráskových Starých pověstech českých. Snad jen se studiem herectví jsem začala dřív. Přijali mne na Konzervatoř a teprve potom jsem vystudovala JAMU.

Radim: Ale taky ses na konzervatoř vrátila, stejně jako já do Radosti.Radim Sasínek (princ) a Věra Zástěrová (Popelka)

Věra: Ano, to máš pravdu….říká se , že se pachatelé vracejí na místo činu. Působím teď v té krásné budově na tř. Kpt. Jaroše 45, kterou kdysi založil Leoš Janáček.

Radim: Má žena tam učí herectví. Myslím, že má moc dobré výsledky, viděl jsem několik představení, která nastudovala se svými studenty a vždycky mě mile překvapí.

Věra: Divadlo už nehraji, to přenechám mladším, jen sem tam dabuji v BST – můj hlas můžete slýchat v seriálech – telenovelách Divoká kočka, Plameny vášně….. to mi připomíná, že ty jsi vlastně nic neřekl ještě o jedné své velké vášni – numismatice.

Radim: No, ano – vždycky jsem měl rád historii a numismatika a především staré mince - to je vlastně historie vyrytá do drahého kovu. Je to něco, co přetrvá věky – snad tím trochu kompenzuji pomíjivost naší profese….

Věra: … někdy trochu žárlím … když se neučí texty, leží v odborných knížkách, katalozích a neustále něco studuje, jezdí po burzách, aukcích u nás i v zahraničí. Myslím, že ho sběratelé i obchodníci už dobře znají.

Otázka VP : Jak jste se vlastně seznámili s panem Dr. Vítem Pokorným, co Vám setkání s ním přineslo ?

Radim: K panu doktorovi mne přivedla manželka. Moc se mi nechtělo, ale nakonec jsem svolil.

Věra: Můj muž je totiž velmi nedůvěřivý a proto mi chvíli trvalo, než jsem ho přesvědčila. Nebudu zastírat, že já jsem se s panem Dr. Pokorným seznámila díky jeho dceři Janě, která rovněž studovala na Konzervatoři Brno herectví a já jsem se stala na jeden rok její pedagožkou.

Radim: A musím říct, že jsme udělali dobře. MgA. Radim SasínekPo hodině našeho rozhovoru jsem se ubezpečil, že je pan Dr. Pokorný profesionál ve svém oboru a že nám může být velmi nápomocen. Původně jsem se chystal uzavřít jen životní pojistku.

Věra: Ale pan doktor nám nabídl, že nám pomůže vytvořit pevný finanční plán našeho rodinného hospodaření a spoření. Do té doby naše „papíry“ ležely doma v zásuvkách bez ladu a skladu a neměli jsme valný přehled o pojistkách, důchodovém připojištění, spoření apod.

Radim: Dr. Pokorný vnesl do těchto záležitostí pořádek. Po jejich celkové revizi zjistil, že jsme mimo jiné, měli na příklad chybně sjednané pojištění domácnosti a my jsme přitom žili v domnění, že máme pojištění bytu, které jsme chtěli – vysvětlil nám rozdíly a sjednal nápravu.

Věra: Také naše spoření převedl do výhodnějších fondů.

Radim: Na místo roztříštěných jednotlivých vkladů nám nabídl komplexní „balíček“, který nám umožnil lepší zhodnocení i ochranu našich úspor.

Věra: Uvažujeme o koupi a následné rekonstrukci menšího domku v Brně a pan Dr. Pokorný nám dává záruku solidního poradce při zvážení správného výběru hypotečního úvěru.

Radim: Jsem rád, že když mám nějaký problém, nebo nejasnosti, týkající se pojištění nebo spoření, mohu mu kdykoli zavolat a vždycky společně najdeme mně vyhovující a rychlé řešení.

Otázka VP: Můžete nám pro případ ověření Vašich zkušeností, či dalších referencí o panu Dr. Pokorném zanechat Váš kontakt?

Radim: Samozřejmě, můj mobil je : +(420) 606 227 683

Věra: Mně raději pište na e-mail : verkas@volny.cz