Rychlý a jednoduchý Eintopf, připravený ovšem ve dvou hrncích ...

21.04.2014 00:39

Tož ... zase na mně vyšla řada, abych se v kuchyni o něco pokusil. A protože mám rád jednoduchost, rozhodl jsem se uvařit "Eintopf", tedy vše v jednom hrnci.

Začal jsem ovšem už dva dny předem, kdy jsem omyl a očistil 1 kg vepřového masa na guláš, a naložil ho do ledničky do kastrolku naplněného pivem, aby bylo maso křehčí.

Pak už to bylo jednoduché :
Vzal jsem tlakový hrnec "Papiňák", do něj olej, nadrobno nakrájenou cibulku, zesklovatět, vepřové maso nakrájené na menší kostičky, 2 pikantní ostré klobásy, také na kostičky, zalít tím pivem, co v něm bylo naložené maso, jednu hlavičku prolisovaného česneku, jednu konzervu červených fazolí v nálevu (bez nálevu!), oloupat cca 0,5 kg brambor, nakrájet na kostičky a šup s nimi do hrnce, posypat kari kořením čerstvě namletým z mlýnku, právě tak pepřem, právě tak chilli papričkami a sladkou paprikou, přidat sůl, cca 0,25 kg (půl zavařovačky) strouhané červené řepy v nálevu (i s nálevem), všechno pořádně a důkladně promíchat, dát na sporák, a v papiňáku vařit asi hodinu.

Příloha může být jen chléb, a je to výborné, protože brambory to už obsahuje, já se ale rozhodl pro rýži, proto byly zapotřebí až dva hrnce (v tom druhém se uvařila rýže ve varných sáčcích).

Na talíř jsem pak krom rýže a obsahu hrnce dal na kraj i přiměřené množství zakysané smetany, neboť jí máme rádi jako dochucovadlo.

Je to jednoduchý, kdykoliv opakovatelný recept, kterým se chlap zavděčí své ženě, že nemusela do kuchyně vařit ona. Navíc - pokud některá surovina doma chybí, a v ledničce či ve spíži naleznete jinou, určitě lze vlastně cokoliv zaměnit.

 

Přeji dobrou chuť.