Taky kolegové aneb šmejdi ve finančním poradenství

26.05.2015 13:34

Jak mě včera potěšilo to auto, a vím, že jsem svému klientovi s úvěrem na něj fakt pomohl, dneska mě naopak rozladily úskočné praktiky "taky kolegů", co si říkají finanční poradci. Volá mi před chvílí celá vyděšená moje klientka, seniorka, je jí letos 67 let, přesto aktivní a velmi čilá paní. A že prý jí volala nějaká slečna z "Asociace českých pojišťoven", a že prý jsou obrovské změny v nastavení životních a úrazových pojistek, a ona že MUSÍ Asociaci předložit své smlouvy ke kontrole. A rovnou se snažila sjednat schůzku s jejich odborníkem, který prý bezplatně napraví to, co jsem já pravděpodobně zanedbal :-/

Vysvětlil jsem klientce, že zákon se v poslední době nijak nezměnil, že Asociace českých pojišťoven neexistuje, a že všechno, co jsme si společně ujednali, také beze změny do budoucna platí. A slíbil jsem, že pokud se ten dotyčný odborník opravdu vetře k ní domů na schůzku, velmi rád se té schůzky jako její skutečný finanční poradce také zúčastním. Ovšem se zapnutým diktafonem v kapse. A poté že pravděpodobně velmi rád napíšu stížnost na Odbor dohledu nad pojistným trhem v ČNB. Šmejdi jedni !!!


Pročež tím připojuji důrazné varování pro Vás :

Pokud již máte finančního poradce, kterému věříte, a s nímž bez problémů delší dobu spolupracujete, věřte mu i nadále a nenechte si do svých finančních produktů kecat od nikoho dalšího. Jakákoliv nekvalifikovaná změna především ve Vašem životním, úrazovém či rizikovém pojištění, nebo ničím neodůvodněné podstatné navýšení cílové částky stavebního spoření jsou většinou prováděny proto, aby nově příchozí vetřelec získal vysokou provizi za provedení takové změny, a abyste Vy (přes pojišťovnu či přes stavebku) tuto provizi ze své kapsy také zaplatili. Výsledkem takového dění je většinou škoda ve výši několika tisíc až několika desítek tisíc korun na Váš vrub. 

Na schůzku v takovémto případě buď vůbec nepřistupujte, nebo trvejte na tom, aby se Váš původní poradce té domluvené schůzky také zúčastnil. V nejhorším případě si nechte udělat návrh, a předložte jej svému původnímu finančnímu poradci ke kontrole. V žádném případě a NIKDY nic nepodepisujte na té schůzce, ať Vám zní návrh sebelépe a sebelogičtěji. OK ? 

 

Pro ty z Vás, kteří finančního poradce nemají, nebo mu z jakéhokoliv důvodů nedůvěřují, nebo si nejsou jistí, připojuji ještě  odkaz na svou vlastní službu dobrovolné kontroly Vašich finančních smluv . Služba spočívá v tom, že se společně sejdeme, já si s Vámi kvalifikovaně promluvím o Vašich plánech, cílech, o Vaší aktuální finanční situaci, a projdu s Vámi všechny Vámi uzavřené smlouvy. Nic nebudu předělávat, vše zůstane tak, jak je. Jen Vám, jako finanční poradce s více než šestnáctiletou praxí a jako odborný porotce - hodnotitel finančních produktů v akademii Zlatá koruna řeknu na každou z Vašich smluv nezávisle svůj názor. Za tuto službu mi platíte pouze úhradu mého času, nikoliv už žádnou provizi za nové sjednání čehokoliv. Všem, kteří tuto kontrolu absolvují v mé kanceláři, nebo teoreticky kdekoliv v okresech Brno město a venkov, účtuji pouze paušál 3.000 Kč za jednorázové hodnocení všech uzavřených smluv celé rodiny (které ode mně dostanete písemně). Pokud pojedu na Vaši žádost kamkoliv jinam po republice či dokonce po světě, je nutno k sumě připočíst ještě náhradu mého cestovného autem (= tam účtuji 5 Kč za ujetý kilometr).