O mně

Pracovní životopis

Dr. Vít Pokorný - pracovní fotografieKdo se mnou už jednal, asi už mně zná. Ale pro některé z Vás bude možná důležité vědět, jaké školy jsem vystudoval, jaké jsou moje pracovní zkušenosti, jaké mám certifikáty pro svou práci, s jakými společnostmi spolupracuji, co všechno dělám. Tyto informace najdete zde.

 

Pár slov o soukromém životě

Když ono nejen prací živ je člověk. A tak, pro dokreslení, napsal jsem i kousek textu o sobě. Jaký že člověk je ten Víťa Pokorný ? Kde bydlí, co dělá rád ve svém volném čase, co se mu líbí, co mu chutná ? Zajímají - li Vás i tato fakta, klikněte prosím zde.

Internetový deník

Internetový deníkČas od času se mi něco moc líbí, nebo moc nelíbí, nebo prostě mám chuť si to uschovat, zapsat, vyjádřit se k tomu. Nejčastěji to sice dělám na svém facebookovém profilu, občas napíšu nějaký ten článek na blog, ale když už mám i vlastní webové stránky, proč bych je k tomu také neměl využít ? Máte - li chuť a čas a náladu si něco přečíst, případně okomentovat a doplnit názorem svým - jste zváni, beze všeho pojďte zalistovat ...

Fotogalerie

První fotoaparát mi koupila jedna z mých babiček asi ve čtvrté třídě. Byla to Cortina, na svitkový film 6x6, a měla dokonce i vestavěný blesk ! Od té doby jsem vystřídal mnoho různých přístrojů, od rodinných kompaktních automatů až po poloprofesionální digitální zrcadlovky. Jsem zarytý "Nikonista" (milovník značky Nikon), a rád dokumentuji své zážitky z cest, ze života, nebo fotím prostě jen tak, pro radost. A nahlédnutí do jednoho takového průřezového fotoalba rád nabídnu i Vám - stačí kliknout zde.

Ukázky z mé literární tvorby

Jo, jo, když nepracuji, jsem občas také spisovatel a básník - amatér. Svým kamarádům často jen tak rýmuju na fejsbůku, nebo posílám básničky k narozeninám, napsal jsem také autobiografickou knížku Letem kulatým světem o pohledu jednoho stárnoucího sedmačtyřicátníka na svět ... Ale protože mně nebaví psát jen tak do šuplíku, kdo chcete, klidně si počtěte a také komentujte. Má dílka tady budou občas přibývat, to podle toho, kolik času na ně budu mít. Číst si mně můžete zde.

Mé koníčky - cestování a hra Geocaching

Inu, po světě se toulám rád už od té doby, co se znám. Už jako maličký kluk jsem jel s rodiči do tehdejší NDR, a objevil tam jídelnu - buffet, kam jsem rodiče okamžitě zatáhl. Jako kluk trošku dospělejší jsem se podíval třeba do Libye, do Albánie, či do Řecka. A strašně rád o tom vyprávím, což mám v povaze. Naučil jsem se také hledat "poklady", kterým se říká keše. A tak, máte - li chviličku času a zajímá - li Vás, kdo je třeba "trhač lístků" nebo co znamená slovíčko "logování", pojďte nakouknout ...

Pomáhám ...

Zdravotní klaunProtože jsem na vlastní kůži zažil, co je to mít doma nemocné dítě s hodně pesimistickou diagnózou, vybral jsem si jako svou charitu obecně prospěšnou společnost Zdravotní klaun (na Slovensku známou též jako Červený nos). A každý rok jim posílám určité procento ze svých výdělků. Pokud si o klaunech chcete něco přečíst, nabízím tuto stránku. A chcete - li pomoci i Vy, moc a moc a moc Vám už dopředu děkuji.

Perličky a zajímavosti z mé profese

Mnoo, když někde pracujete 15 let, nějaké otisky to na Vás prostě nechá. A čas od času se mně na ně lidi ptají, zajímá je to. A tak si můžete přečíst třeba o tom, jak jsem pojišťovně musel dokazovat pohlaví paní Jany Novákové. Nebo jak bankovní úvěrář netušil, co znamená ve slovenštině slůvko "murár". Nebo o tom, že mám klienta i ve vesničce Christ Church na Novém Zélandu. Nebo o tom, jak jsem policii ve Znojmě tři hodiny dokazoval, že neperu špinavé peníze. A ještě ... ale víte co, prostě si klikněte sem :-)