Pár slov o soukromém životě

Narodil jsem se v jihočeském Táboře dne 14. července 1966, tedy ve stejný den, jako se narodili třeba Karel Gott nebo Michal David. Jen ten rok holt trošičku nesedí :-) 

Díky povolání mého otce a později i mému (= voják z povolání)Brno - katedrála Petrov jsme se dost a často stěhovali po České republice, bydlel jsem tak například ve Veselí nad Lužnicí, v Litoměřicích, v Praze, v Kolíně ... atd.. Především z pracovních důvodů jsem rok bydlel také v Liberci, i když to už nemělo s armádou nic společného. Nakonec jsem stabilně zakotvil v krásné jihomoravské metropoli, tedy v Brně, kde žiju s maličkou přestávkou v letech 2008-2010 už více než 20 let. Lze říct, že se považuju za Brňáka.

Vít Pokorný s manželkou Gitkou v BenátkáchJsem podruhé ženatý, moje současná manželka Margita je mi v životě opravdu velkou oporou a patří jí za to dík. Mám dvě dcerky, Janu a Martinu, obě však už dospělé a žijící si svůj vlastní život. Od roku 2012 jsem najednou bez přípravy z ničeho nic i dědečkem, protože mám vnoučka Marka. V roce 2011 jsem díky svatbě vyženil další nevlastní dcerku - Jarmilu.

Celý život rád cestuji, podíval jsem se třeba do Německa,Vít Pokorný řídí motorový člun na Lefkádě. Rakouska, Polska, Ruska, Maďarska, Švýcarska, Lichtejnštejska, Chorvatska, Černé hory, Řecka, z těch exotičtějších zemí třeba do Albánie nebo do Lybie. Miluji ovšem středomoří, a obzvláště řecký ostrov Lefkáda. Velmi rád se tam vracím, znám tam doslova každý kout, mezi místními lidmi mám řadu kamarádů a přátel. Až jednou odejdu do důchodu, chci si na Lefkádě koupit maličký byt s výhledem na moře, k němu motorový člun, a svůj život dožít tam. Věřte mi, že se na tohle období moc těším.

Také rád fotografuji, píšu prózu i básničky, v současné době třeba dokončuji svou knihu Letem kulatým světem. Knížku si už za několik dní bude možno objednat na internetu, třeba i přes tyto mé stránky. Pro svou rodinu moc rád vařím, především minutková jídla a různé netradiční speciality.

Geokacer_Lefkas-Cz_v_jeskyniZamiloval jsem se do hry geocaching, což je celosvětová hra využívající techniky GPS ke hledání "pokladů", malých krabiček zvaných "keše", rozmístěných doopravdy kdekoliv, v přírodě i ve městech. Hráčům umísťujícím a hledajícím krabičky se v Česku říká Kačeři, lidem, kteří o hře nic nevědí náleží slangový výraz Mudlové. No a moje geokačerská přezdívka je, jak jinak, Lefkas-CZ. (Pro vysvětlení : slovíčko "Lefkas" je řecké, a lze jej přeložit jako "muž z Lefkády").

Domluvím se krom češtiny i anglicky, rusky a slovensky, pilně studuji řečtinu.

Mnohem víc o mně se dozvíte na mém soukromém facebookovém profilu, který je většinou svých příspěvků zcela otevřený veřejnosti, a který můžete najít zde (je jasné, že pro jeho čtení musíte být přihlášen/a na facebook!). A nebo ... můžete si celý profil prohlédnout ve zkratce, tedy pět let života v jedné jediné minutě :-) Stačí spustit to videjko, které je tady dole. A chcete-li, klidně komentujte.

 

Vít Pokorný ve švýcarské vesničce Saint Antoanen.