Potřebuji vůbec DOBRÉHO finančního poradce ?

Představte si, že odpověď na tuto otázku vůbec není závislá na tom, kolik peněz máte měsíčně k dispozici ! Na opravě svého auta se bezpochyby domluvíte s automechanikem, slepé střevo si necháte vyříznout od chirurga. O automechanikovi i o chirurgovi se snažíte zjistit si dopředu reference. Jsou to ti správní ? Kolik aut už mechanik opravil, jakou má daný operatér pověst ?

Kam však chodíte konzultovat svá finanční rozhodnutí ?

Představte si, že na tuhle jednoduchou otázku spousta lidí odpoví - "za bratrem, přece. Víte, on je sice řezník, ale on tomu tak dobře rozumí !!!" No jo, nepochybuju, že bratr je fajn. Pokud ale vedle řezničiny nevystudoval ještě ekonomku, nebo pokud předtím, než si otevřel řeznictví, neseděl pár let alespoň v nějaké bance na přepážce (minimálně !!), pak je velká pravděpodobnost, že o své peníze spíše přijdete, nebo spíš - nevydělají Vám zdaleka tolik, kolik by mohly a měly. Mimochodem - je to stejné, jako když byste se mě zeptali, jak se dělá dobrá svíčková. Obecně bych Vám sice odpověděl, excelentní recept špičkového šéfkuchaře by to ale jistě nebyl.

Co můžeme společně udělat pro to, aby se Vaše představy splnily ?

Základem práce kvalitního finančního poradce je především důkladná ANALÝZA právě Vašich potřeb. Zpočátku tedy nebudu dělat nic jiného, než že Vám proto budu mimořádně pečlivě naslouchat. Položím Vám kvalifikované otázky, abych tak zjistil, co očekáváte a co potřebujete právě vy. Možná, že chcete pěkně bydlet, zajistit své děti, spořit si na stáří. Možná, že už nutně potřebujete koupit nové auto. Nebo jste možná zabředli příliš hluboko do dluhů a potřebujete pomoc, abyste v hrozících exekucích nepřišli o zbytek majetku. Také je možné, že "jen" nevycházíte se svým rodinným rozpočtem. Nebo naopak, že Vám měsíčně zbývají třeba desítky tisíc.

Nad těmito otázkami se společně zamyslíme – docela netradičně, a pravděpodobně tak, jak jste to sami doposud nikdy neudělali. Poté se podíváme na všechny finanční smlouvy, které jste si již pořídili. Jsem v oboru dostatečně dlouho, abych je dokázal roztřídit na skvělé, průměrné a špatné. 

Mám sice mimo jiné k dispozici unikátní software, elektronický finanční plán (know-how firmy Benefita), díky kterému mohu modelovat finanční toky svých klientů i s milimetrovou přesností. Ale víte co - přiznám Vám barvu. Nijak příliš často ho nepoužívám, za poslední rok jsem jej potřeboval snad jednou - dvakrát. Mnohem více věřím obyčejné lidské logice, své zkušenosti a rozumnému uvažování. Pravda, když to spočítám z hlavy, řeknu Vám pravděpodobný výnos s přesností v řádech stovek korun. Ta mašinka to spočítá s přesností na tři místa za desetinnou čárkou. Pořád mi ale není jasné, k čemu že taková přesnost v odhadu je.

Za sebou mám tým odborníků, skutečně velmi šikovných a velmi zkušených lidí, kterých si nesmírně vážím. Nechci se chlubit, ale jsem jedním z nich. Když přijde problém, leccos konzultují oni se mnou, leccos pak na oplátku já s nimi. Výsledkem obvykle bývá schůdné a kvalitní řešení pro klienta.

Společně provedeme optimalizaci tak, aby vaše smlouvy do sebe přesně zapadaly, a to i přesto, že jsou u různých finančních institucí. Vyladíme je tak, jak potřebujete. Já však vždy mohu jenom navrhnout. Konečné slovo ale budete mít Vy – jsou to Vaše peníze, Vaše smlouvy, Váš život.

Naše spolupráce tím neskončí, ale naopak začne. Předpokládám dlouhodobý vztah, pravidelně se budeme vzájemně informovat o novinkách, podle potřeby se vždy uvidíme, zůstaneme v telefonickém i mailovém kontaktu. S mnohými svými dříve „pouze“ klienty jsem se postupem času spřátelil, klidně spolu zajdeme jen tak na kafe nebo na bowling.

Pokud po přečtení téhle stránky máte dojem, že si chcete o svých financích popovídat právě se mnou, pak stránka splnila účel, pro který byla napsána. Je to můj web, a má mi pomoci prodávat mé služby. Tak, jak s Vámi mluvím tady na webu, tak s Vámi budu jednat i ve skutečnosti. Stránku kontaktů na mně máte tady, stačí říct ...